Domowe sposoby w walce ze zmarszczkami

To w dużej mierze od nas samych zależy czy i jak bardzo widoczne zmarszczki pojawią się na naszej twarzy. Tryb życia, dieta, używki mają bardzo istotny wpływ na proces starzenia się skóry i jej wygląd.

Lepiej zapobiegać niż walczyć ze zmarszczkami

Aby nasza skora była długo młoda i jędrna musimy o niż ciągle dbać. Jeżeli chcemy by naszej twarzy nie zdobiły zmarszczki, unikajmy nadmiernego opalania, nośmy okulary z dużymi szkłami i używajmy kremów z filtrami UV. Bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniej diety, bogatej w witaminy A, B, C i E, odpowiedzialne za prawidłową gospodarkę hormonalną w skórze i produkcję kolagenu.

W utrzymaniu odpowiedniej kondycji skóry twarzy pomogę nam też masaże twarzy. Poświęćmy 2 minuty dziennie na taki zabieg, a nasza skóra dłużej utrzyma młody i zdrowy wygląd. Bardzo negatywny wpływ na rozwój zmarszczek mają wszelkiego rodzaju używki. Papierosy, alkohol, kawa bardzo przyspieszają ich rozwój.

Człowiek w większości składa się z wody. Jej niedobór ma bardzo istotne znaczenie dla kondycji naszej skóry. Starajmy się wypijać codziennie przynajmniej 2 litry wody. Stosujmy też maseczki z tłuszczami pochodzenia roślinnego, które ochronią przed ubytkiem wody.

 

Przeciwzmarszczkowe SPA w domowym zaciszu

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do walki ze zmarszczkami. Nie musimy jednak wydawać ogromnych sum na najnowsze kremy, by skutecznie walczyć z tym problem. Większość składników do domowych, skutecznych kuracji znajdziemy w kuchni.

Zacznijmy od gimnastyki. Tak jak wszystkie mięśnie, również mięśnie twarzy z wiekiem zanikają. Poświęćmy kilka minut dziennie na takie ćwiczenia, a zapobiegniemy wiotczeniu mięśni, które podtrzymują skórę. Napinanie i rozluźnianie mięśni poprzez wypowiadanie liter alfabetu pozwoli na zaangażowanie wszystkich mięśni twarzy.

Wprowadźmy do naszej diety olej lniany i kokosowy. Pozwolą one na wygładzenie zmarszczek, pozbycie się trądziku i szybsze gojenie się poparzeń słonecznych. Mogę też stanowić dodatek do maseczek. Za pomocą wacika możemy również nakładać na twarz olejek rycynowy. W połączeniu z cytryną stanowi on bardzo skuteczny oręż do walki o jasną i jędrną skórę twarzy. Skuteczne są również wszelkiego rodzaju maseczki z nabiału i białka kurzego, które świetnie redukują tzw. kurze łapki.

Dieta jest równie ważna, jak zabiegi kosmetyczne. Produkty takie jak orzechy, olej słonecznikowe, jaja czy mleko są bardzo bogate w Witaminę E. Ma ona zbawienny wpływ na jakość naszej skóry i jest nazywana witaminą młodości.

 

Owoce na ratunek

Owoce to nie tylko sposób na dostarczenie wszelkich niezbędnych witamin i mikroelementów dla zdrowia naszej skóry, ale również naturalny sposób do walki ze zmarszczkami. Maska z papai i banana oczyści, nawilży i odżywi naszą skórę. Zielone winogrona i ananas, nałożone bezpośrednio na skórę dostarczą jej niezbędnych wartości odżywczych i spowodują, że będzie wyglądała na świeżą i wypoczętą.

W kuracji przeciwzamrszczkowej najważniejsze jest, by odpowiednio oczyszczać i odżywiać skórę. Powinna być też dostosowana do wieku. Młode osoby będą głównie zapobiegały ich powstawania, a starsze walczyły z już istniejącymi. Pamiętajmy, że tak jak na wygląd twarzy i całego naszego ciała najważniejszy wpływa na tryb naszego życia, używki, odpowiednia dieta i ćwiczenia.