Niezbędny dodatek do ubioru

Autonomicznie od tego, w jakich pantoflach funkcjonujemy na co dzień, u każdego z nas w szafie znajdziemy skórzane pantofle. Rewelacyjnie się przedstawiają, pozwalają na przepuszczanie powietrza oraz co najistotniejsze, są wysoce trwalsze niż obuwie wykonane ze sztucznych materiałów. Nic więc niezwykłego, iż mamy jedną albo dwie pary trzewików z tego półproduktu. Żeby jednakże służyły nam długo, należy starannie o nie dbać. W przeciwieństwie do trzewików wykonanych z pozostałych surowców, owe skórzane potrzebują solidniejszej konserwacji.

W jaki sposób dbać o pantofle skórzane

Na samym początku dobrze przemyj powierzchnie buta ze wszelkich zanieczyszczeń przy pomocy mokrej ściereczki, albo także myjki. Zamiast wody umiesz dodatkowo użyć specjalną pastę albo też płyn do czyszczenia trzewików. Najpierw niemniej upewnij się, iż wykorzystany przez Ciebie preparat jest przeznaczony do rodzaju skóry, z jakiego stworzone jest obuwie. Pamiętaj by dokładnie wymyć zarówno grzbiet buta, jak również zelówkę. Przywiąż również uwagę do wszystkich zakamarków, bądź przeszyć. Wyjątkowo często właśnie w tych miejscach składa się multum brudu. Po starciu, zostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia uszkodzeń także przesuszania skóry trzewików, idealnie jest zastosować pastę do trzewików. Może to być zarówno pasta wielofunkcyjna ewentualnie artykuł, jaki jest przeznaczony do restauracji konkretnego gatunku skóry. Narzuć grubą powłokę oraz zaczekaj blisko 30 minut. W tym czasie preparat powinien się przyswoić. Resztę możesz zetrzeć ściereczką, a później wypolerować buty, by nadać im błysk. Ażeby jeszcze lepiej zaimpregnować skórzane obuwie, mnóstwo postaci dodatkowo korzysta z wosku pszczelego.

Naturalne sposoby pielęgnacji obuwia

W przypadku, kiedy nie mamy pasty do pantofli, możesz wykorzystać ekologiczne materiały. Skórka z bananów może posłużyć nam do wymycia pantofli zamszowych. Tymczasem oliwa z oliwek, albo olej z orzechów włoskich doskonale natłuszcza warstwy pantofli skórzanych. Dzięki temu, możesz znowu napawać się doskonałym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj jednakże, aby trzewiki skórzane konserwować przynajmniej raz w tygodniu.