Udaj się na Śląsk

Jeżeli wyszukujesz miejsca na krótkie wojaże, udaj się na Śląsk. Udaj się na zwiedzanie przepięknych zabytków, a również wyjątkowych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać bogatą historię jednego z najoryginalniejszych terenów Polski. Przy okazji posmakuj też niepowtarzalnych miejscowych smaków kuchni. Przekonaj się, że istniejący stereotyp o tym regionie już dawno odszedł w zapomnienie. Zaobserwuj przemiany, które zaszły na przestrzeni lat w regionie, który dalej grupie Polaków kojarzy się tylko z kopalniami także hutami.

Najciekawsze miasta Śląska

Udając się na Śląsk powinieneś zwiedzić Tychy. Odkryjesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas eskapady zrozumiesz historię piwowarstwa, ale dodatkowo będziesz mógł zaobserwować jak współcześnie produkuje się piwo. Spróbujesz przy okazji niedawno uważonego piwa. Innym elementem przygody na twojej liście, musi być Chorzów i znajdujący się tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych zieleńców w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci wypocząć od gwaru miasta i zrelaksować się. W sercu skweru ulokowane jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie spojrzysz na kosmos z całkowicie nieznanej strony. Będąc w parku, należałoby ponadto zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny lub pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ także wizytę w Katowicach – stolicy regionu. Odnajdziesz tam charakterystyczny dla Śląska, Katowicki Spodek i Muzeum Śląskie. Gdy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu warto odwiedzić Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najoryginalniejszych atrakcji turystycznych na śląsku. Będziesz mieć szanse zjechać szolą 320 metrów pod powierzchnię ziemi. Możesz poczuć się niemal jak górnik podczas poznawania podziemnych korytarzy. Po wędrówce, należałoby odwiedzić ponadto do najniżej umieszczonego baru w Europie, gdzie skosztujesz śląskich straw.

Zapoznaj się z ofertą taksówek w Katowicach!

Sporo miejsc, a niewiele czasu

Aby zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami oferowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś sporo czasu. Więc, warto rozważyć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W ciągu dwóch dni w 25 miastach rejonu, odbędzie się aż 500 rozmaitych wydarzeń dedykowanych przeszłości regionu i technice. Wyłącznie od Ciebie zależy, w jakich będziesz brać udział.